E-ticaret mağazanızı büyütmenin ve gelirinizi artırmanın en etkili ve uygun fiyatlı yollarından biri Arama motoru optimizasyonu (SEO)dur. Daha fazla kişinin markanızı bulmasını ve sizinle iletişim kurmasını istiyorsanız arama sonuçlarında en üst sıralarda yer almanız gerekir. E-Ticaret SEO Hizmetimizden yararlanarak markanızın sıralamasını yükseltebilirsiniz.

E-Ticaret SEO Hizmetinin Faydaları

 • Çevrimiçi işinizin gelirini artırmak ve büyümesine yardımcı olmak istiyorsanız, web sitesi trafiğini artırmanın en etkili yollarından biri olan SEO ile bu hedefinize ulaşabilirsiniz.
 • Web siteniz, deneyimli ekibimizin çalışmaları sonucunda hedef kitlenizin kullandığı anahtar kelimeler için arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alır.
 • Müşterileriniz ürünlerinize tıklaması ile sırayla dönüşümlerde ve gelirlerde bir artış görebilmeniz, başarılı bir şekilde hedefleyebildiğiniz anahtar terimlerin ne kadar fazla olduğuna bağlıdır.
 • E-Ticaret SEO Hizmetimiz ile markanızı büyütebilirsiniz.

E-ticaret SEO hizmetimiz nasıl çalışır?

Doğru türdeki müşterileri sitenize yönlendirdiğinizden emin olmak, web pazarlaması kullanarak yaptığınız online satışlarda oldukça önemlidir. Bu yüzden doğru anahtar kelimeleri içeren doğru türde içeriğe sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Arama motorları, insanların aradıkları kelimeleri web sitenizde bulunan kelimelerle eşleştirir. Bu sebeple bir e-ticaret web sitesi için SEO, bilgilendirici, açıklayıcı bir metin içerir.

Alışveriş yapanların arama motoruna yazdığı sözcükler sitenizde mevcut ise bu, bulunma şansınızın daha yüksek olduğunu gösterir.

Kullanıcıların yüzde 50'den fazlasının bir arama sonucu yeni bir marka ya da ürün bulduğunu düşünürsek SEO nun gücü azımsanmamalıdır.

Zor olan kısım, sitenize hangi kelimeleri ekleyeceğinizi ve ihtiyacınız olan tüm farklı ifadelere yeriniz olduğundan nasıl emin olacağınızı bulmaktır. E-ticaret SEO işlemini başlatabilmek için hangi anahtar kelimeleri hedeflemek istediğinizi bilmelisiniz.

e-ticaretseohizmeti

SEO süreci neler içerir?

1. Anahtar Kelime

Web sitenizde herhangi bir değişiklik yapmadan önce, içeriğinize eklemeniz gereken ‘anahtar kelime’ olarak adlandırdığımız kelimeleri belirlemek için bir araştırma yapıyoruz. Anahtar kelime araştırma araçlarını kullanarak ihtiyacınız olan anahtar kelimeleri buluyor ve markanızın aramalarda en üst sıralarda yer alması için çalışmalara başlıyoruz.

2. Anahtar Uygulama

Sürecimizdeki bir sonraki adım bu yüksek değerli, ilgili anahtar kelimeleri web sitenize uygulamak oluyor. Bu anahtar kelimeleri kullandığımız alanlar:

 • Anasayfa
 • Sayfa başlıkları
 • Meta açıklamaları
 • Ürün Açıklaması
 • Resim alt metni

Ve dahası

Bir e-ticaret SEO stratejisi için bu adım oldukça önemlidir çünkü web sitenizi bu alakalı anahtar kelimeler için optimize etmeden, web sitenizin bir arama sorgusu ile alakalı olduğunu görmek, arama motorları ve hatta kullanıcılar için zordur.

e-ticaretseohizmeti

3. Ürün Sayfası Optimizasyonu

 • Web sitenizdeki her sayfa, arama motorları için optimizasyona ihtiyaç duyar.
 • E-ticaret mağazaları söz konusu olduğunda ürün sayfalarını optimize etmek çok önemlidir çünkü "uzun kuyruklu anahtar kelimeler" olarak da bilinen bu özel arama cümleleri için en üst sırada yer alırlar.
 • Ürün sayfalarınızın arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlamak için, her sayfanın bir başlığının yanı sıra, öğeyi tanımlayan anahtar kelime bakımından zengin bir metin paragrafının olduğundan emin oluyoruz. Varsa model numarasını da dahil etmek faydalıdır.
 • Ürün sayfalarınız ayrıca sattığınız ürünlerin resimlerini de içermelidir.

Neden e-ticaret SEO görüntü optimizasyonuna odaklanıyor?

Resimler kullanıcılara ve arama motorlarına değer katmanın yanı sıra boyutlarından renklerine ve kullanımlarına kadar ürününüze perspektif sağlar. Arama motorları için, resimleriniz ürün sayfanızın bağlamı hakkında fikir verir ve görüntüleri optimize etmenin kritik olduğunu unutmamak gerekir. Google; Bing, Yahoo ve diğer arama motorlarının yanı sıra, görüntüleri okuyamaz. Görüntüleri anlamak için resim dosya adına, resim alt metnine ve yakındaki içeriğe bakar.

Bu sebeple ekibimiz resimlerinizi SEO için optimize ediyor ve uzun kuyruklu anahtar kelimeleri hedeflediğinizden, başlık etiketleri gibi çok önemli SEO öğelerini kaçırmadığınızdan emin olmak adına web sitenizin her sayfasını derinlemesine inceliyoruz. Bu çalışmalarımızın sonucunda ortaya tüketicileri dönüştürmeye hazır bir ürün sayfası çıkıyor.

4. Navigasyon Optimizasyonu

E-ticaret SEO Hizmetimiz ayrıca web sitenizi kullanıcı dostu yapmayı da içerir. Web sitenizde çok çeşitli ürünler olsa dahi kolay gezilebilir olması önemlidir. Ekibimiz, her şeyin uygun bölümlere ya da kategorilere sahip olduğundan ve menünüzdeki herhangi bir sayfadan üst sayfaya bağlantı kurulduğundan emin olur.

Navigasyonun kullanımı ve anlaşılması çok önemlidir çünkü aksi taktirde kullanıcıların kafasının karışmasına ve gelir gelmez siteyi terk etmelerine yol açabilir.

Yüksek hemen çıkma oranları, arama motorlarına web sitenizin sıraladığı arama terimleriyle alakalı olmadığını iletir ve bu sebeple yüksek bir hemen çıkma oranı sıralamalarınızda düşüşe neden olabilir. Web tasarımı ve açılış sayfalarınızın tasarımının, e-ticaret SEO'nun zorunlu bir özelliği olmasının temel nedeni de budur.

e-ticaretseohizmeti

 5. İçerik Oluşturma

Online rekabet zor olduğu için, e-ticaret mağazanız için orijinal içerik oluşturmak hem SEO değeri ekler hem de alışveriş yapanları çizmenin en iyi yollarından biridir. İçerikler blog, makaleler, basın bültenleri ve hatta e-kitaplardan oluşabilir.

Bir içerik pazarlama stratejisi şu iki amaca hizmet etmektedir:

 1. Arama motorlarına anahtar kelimeler ve kelime öbekleri için daha da fazla içerik sunmak.
 2. Müşterilerinize bilgili ve güvenilir olduğunuzu söylemek.

İçerik pazarlamanın web sitenizin dönüşüm oranlarını ikiye katlaması da faydalarından biridir. Benzersiz ve bilgi dolu içerikle, kullanıcıların sorularına cevap verdiğinizde ya da onlara yol gösterdiğinizde, bu aynı zamanda kullanıcılarınıza değer verdiğiniz anlamına gelir.

Neden e-ticaret SEO hizmetimizi kullanmalısınız?

E-ticaret SEO Hizmetimiz hem web sitenizi en nitelikli müşterilerinize ulaşmak için optimize eder hem de arama motorlarına karşı çevrimiçi görünürlüğünüzü artırmaya odaklanır. Görünürlüğünüzü artırmak, tüketicilerin web sitenizi bulmasını kolaylaştırır. Bu nedenle, arama sonuçlarının ikinci sayfasında görünmek yerine, ekibimizin çalışmaları ile web siteniz ilk sayfada gösterilir.

SEO’yu dikkate almadığınız taktirde web siteniz şu risklere açık hale gelir:

 • Daha düşük arama sonucu sıralaması
 • Daha az satın alma siparişi
 • Daha az gelir

Bunların tümü, günlük işlemlerin yanı sıra, kâr hanenizi etkileyen risklerdir. Web sitenize değerli trafik çekmiyorsanız, satış yapmazsınız ve bu, genel kârınızda bir düşüşe yol açar.

E-ticaret SEO hizmetimiz ile rekabetçi ve yenilikçi stratejilerle, arama sonuçlarındaki görünürlüğünüzü en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyoruz. Ekibimiz bunu gerçekleştirmek adına ürünlerinizden müşterilerinize kadar markanız ile ilgili her şeyi öğrenmek için zaman ayırıyor ve sonuçları belirleyen kişiselleştirilmiş bir yöntem geliştiriyor.

Bir avantaj da geleneksel pazarlama ile karşılaştırıldığı zaman e-ticaret SEO son derece uygun maliyetlidir. Hedef kitlenizin kullandığı anahtar kelimelere odaklanarak ve web sitenizi bu anahtar kelimeler için optimize ederek görmek istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda e-ticaret SEO Hizmetimiz performans odaklı, güçlü bir dijital pazarlama stratejisinin temelidir.

Bize ulaşmak için formu doldurun. Size en kısa sürede dönüş yapacağız.
İletişim