TikTok, kısa video tabanlı bir sosyal medya platformudur. Marka bilinirliğinizi ifade edebildiğiniz oldukça etkili bir platform olan TikTok, influencer pazarlama ve marka sosyal medya pazarlaması için de popüler bir platformdur.

TikTok, Twitter ve Instagram gibi popüler platformlarla birçok benzerliği paylaşırken, ortalama sosyal medya ağınızla karıştırılmamalıdır. Diğer platformlardan farklı olarak içerik oluşturucunun ne kadar popüler olduğuna bakılmaksızın her videoya viral olma şansı veren benzersiz bir keşif algoritması kullanır. 

 

Bu durum, sosyal medya varlığının hızlı ölçeklenmesine, hızlı büyümeye ve neredeyse sınırsız pazarlama deneyine olanak tanır.

 

TikTok, kullanıcılarına nelerin sunulduğunu belirlemek için bir algoritma kullanır. Keşif algoritması, her videoya viral olma şansı vermek için gizemli bir şekilde çalışır.

 

TikTok Pazarlama Kampanyanız için Gerekli Unsurlar:

Hedef kitlenizi tanımlayın

TikTok'un Z jenerasyon tüketicileri için popüler bir platform olduğunu biliyoruz. Ancak bu platformu kullananlar tek kitle ile sınırlı değil ve Z jenerasyonu “tanımlanmış bir kitle" olarak nitelendirilemeyecek kadar geniş.

 

Belirli etkenler TikTok hesap yönetiminiz için önem arz eder;

 

Konum

Hedef kitleniz fiziksel olarak nerede yaşıyor? Sadece ülkeyi bilmek bile yardımcı olabilir. Ancak yerel bir işletmeyseniz veya yalnızca belirli bir alana hizmet etmek istiyorsanız, o yerleri izole etmelisiniz.

 

Yaş

Hedef kitlenizin yaş aralığı nedir? Hedef kitlenizin yaş aralığını bilmek içerik üretirken size fayda sağlayacaktır.

 

İlgi alanları

Hedef kitlenizin ilgi alanları (örneğin, yemek pişirme, hip-hop dansı, yoga), hobileri, tutkuları nelerdir? Bunlar potansiyel içerik fikirlerine ve kitle hedeflemesine yardımcı olur. 

Kariyer / endüstri

Hedef kitleniz hangi sektörde çalışıyor ve hangi iş unvanlarına sahip? Yine markanıza bağlı olarak bu konu içerik üretirken faydanıza olacaktır.

'TikTok kanalınızı yönetmek için aşağıdaki formu doldurun!''

Bize ulaşmak için formu doldurun. Size en kısa sürede dönüş yapacağız.
İletişim