Facebook ile hem görsel hem de nitelik olarak pek çok benzerliğe sahip olmasıyla bilinen VKontakte (VK), özellikle Rusya, Ukrayna ve Belarus gibi ülkelerde en sık kullanılan sosyal medya platformudur.

 

VKontakte (VK)

 

Pavel Durov tarafından 2006 yılında kurulan platform, yüksek eğitim kurumlarındaki öğrencilerin birbirleriyle iletişimi için kurulmuş olsa da kısa sürede yaygınlaşmış ve 6 senede 140 milyon kullanıcıya ulaşmıştır. Platform, Türkçe dil seçeneğinin eklenmesiyle birlikte, Türkler tarafından büyük ilgiyle kullanıyor.

 

EN ÇOK KULLANILAN ÜLKELER

 

Popülaritesini günden güne arttıran platformun en yoğun kullanıldığı ülkeler;

 

Rusya, Kazakistan, Ukrayna, Belarus, Azerbaycan, Amerika Birleşik Devletleri, Hindistan, Almanya, Özbekistan ve Türkiye’dir

 

Rusya’nın Facebook’u olarak da bilinen VK, Hesap aktivasyonunun yapılabilmesi için kullanıcıdan cep telefonu numarasını onaylamasını beklemesi sebebiyle sahte kullanıcı hesaplarının neredeyse olmadığı bir alandır. Sosyal paylaşım sitesi olması nedeniyle, arkadaşlarınıza ulaşabileceğiniz gibi fotoğraf, video, mesaj paylaşabildiğiniz gibi Facebook’tan farklı olarak aynı zamanda müzik dinlemenize de olanak sağlayan bir özelliği de bulunmakta

 

KESİNTİSİZ MÜZİK DİNLEYEBİLME OLANAĞI

 

VK’nın başka sosyal medya platformlarında bulunmayan bir diğer özelliği, sayfalar arasındaki değişimin etkilemediği kesintisiz MP3 müzik dinleyebilme olanağıdır. Bu sayede hem arkadaşlarınızla sohbet edebilir hem de yüklemiş olduğunuz müziklerden oluşan size özel çalma listenizi aralıksız dinleyebilirsiniz.

Bize ulaşmak için formu doldurun. Size en kısa sürede dönüş yapacağız.
İletişim