Web sitenize tam olarak kimin geldiğini ve oraya vardıklarında ne yaptıklarını bilmek, dönüşümleri artırmanıza ve ziyaretçilerinize hitap etmenize yardımcı olur.

 1. Dönüşümleri en üst düzeye çıkarmanın önemli bir kısmı izleyicinizi anlamak olduğu için Web Sitesi Ziyaretçi Analizi Hizmetimizle bu esnada da yanınızda oluyoruz.
 2. Deneyimli ekibimiz, ziyaretçileri satış hunisi boyunca hareket ettirmek ve onları ödeme yapan müşterilere dönüştürmek için bir strateji oluşturmadan önce, müşterilerimiz için anlaşılması kolay koşullarla bir analiz yapıyoruz.
 3. Deneyimli ekibimizin çalışmaları ile Web Sitesi Ziyaretçi Analizi Hizmetimiz, sitenize gelen trafiğe derinlemesine ve kapsamlı bir görünüm sağlıyor.
 4. Web sitenizdeki ziyaretçilerin özelliklerini analiz ederek, internet pazarlama kampanyalarınızı en iyi müşterileri hedefleyecek şekilde uyarlıyoruz.
 5. Elektronik tablolarla ve grafiklerle tamamlanan ziyaretçi analiz raporlarımız, web sitenizin başarısı için size net bilgi ve kriterler sunar.
 6. Web Sitesi Ziyaretçi Analizi Hizmetimizle, ziyaretçileri dönüşüme yönlendiren bir strateji oluşturmak için site ziyaretçilerinizin nasıl davrandığını analiz ediyoruz.
 7. Ziyaretçi analizi raporumuzdaki ayrıntı düzeyi, web sitenizin tam bir resmini vermek için web sitemizin dönüşüm analizi ve SEO metin yazarlığı hizmetleri gibi diğer hizmetlerimizi tamamlar. Web Ziyaretçi Analizimiz bu diğer raporlara uyar ve bir bulmaca parçası gibi analiz ederek, İnternet pazarlama planı oluşturmak için değerli veriler sağlar.

websitesiziyaretcianalizi

Web Sitesi Ziyaretçi Analizi

Web sitenizin analizleri aşağıdaki gibi soruları cevaplayabilir:

 1. Web sitemi kim ziyaret etti?
 2. Web sitemi kaç kişi ziyaret etti?
 3. Ziyaretçiler nerede yaşıyor?
 4. Kaç yaşındalar?
 5. Nereden geldiler?
 6. Web sitemi bulmak için hangi anahtar kelimeleri kullandılar?
 7. Neye tıklıyorlar?
 8. En çok hangi sayfalar popülerdi?
 9. Hangi sayfalar yüksek oranda dönüştürülmüş?
 10. Navigasyonun iyileştirilmesi gerekiyor mu?
 11. Dönüşüm oranı neydi?
 12. Hangi sayfalar en yüksek hemen çıkma oranına sahipti?
 13. Satış hunisinin hangi bölümü o insanlardı?

Ekibimiz web sitenizdeki belirli ziyaretçilerinizi hedefleyerek, sayfa içeriğinizi, düzeninizi ve site yapınızı trafiğinizin en kazançlı bölümünden yararlanacak şekilde uyarlayabilir. Sonuç olarak, Web Sitesi Ziyaretçi Analizi Hizmetimiz aracılığıyla sağlanan değerli hedefleme bilgileri, alt satırınızı büyük ölçüde büyütme potansiyeline sahiptir.

Neden Web Sitesi Ziyaretçi Analizinden Yararlanmalıyım?

Daha önce ziyaretçi analizi yapmadıysanız, belki de zihninizde canlandırdığınız bir hedef müşterinizin tablonuz var ve web sitenizin gerçekten onlara ulaşıp ulaşmadığını öğrenmek istiyorsunuz. Belki de sıraladığınız anahtar kelimelerin gerçekten doğru türde ziyaretçi getirmediğinden endişe ediyorsunuz. Markanız veya işiniz hakkında ne tür insanların ne bildiği hakkında hiçbir fikriniz yoktur. Sebep ne olursa olsun, web sitemizin ziyaretçi analizleri daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olabilir.

websitesiziyaretcianalizi

Ziyaretçi Analizi sizin için doğru ise:

 • Yüksek miktarda doğrudan trafik, markanızın güçlü olduğu ve insanların doğrudan ihtiyaçları için sitenize geldiği anlamına gelir.
 • Arama motoru ziyaretleri düşükse, hizmetinizi arayan web sitenizi duymamış geniş bir ziyaretçi pazarını kaybedersiniz.
 • Benzer şekilde, yüksek arama motoru trafik hacmi, sitenizin iyi durumda olduğu ve arama motorlarında görünür olduğu anlamına gelir.
 • Düşük dönüşüm oranı olan yoğun trafik, arama motoru kampanyanızın sitenize kaliteli vasıfsız müşteri adayları getirdiği anlamına gelebilir.
 • Ekibimizin hazırladığı web sitesi ziyaretçisi analiz raporu, trafik verilerinizi anlar ve web sitenizin yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak için en iyi stratejiyi planlamanıza yardımcı olur.
 • Aynı zamanda, size hedef kitlenizin daha doğru bir resmini verebilir, böylece pazarlama stratejilerinize reklamlarınız ya da diğer kampanyalarınızla daha iyi bir şekilde ulaşmak için ince ayar yapma gücü verir.

Isı eşlemesi tıklama izlememiz, web sitenizin kullanılma yollarını belirlemeye yardımcı olabilir. Hangi sayfaların en fazla tıklama aldığını, sayfalarınızın hangi bölümlerinin en fazla dikkat çektiğini ve hangi bölümlerin fark edilmediğini gösteren haritalar oluşturabiliriz.

Isı haritası testinin görselliği

Isı haritası web sitesi analizi size görsel olarak navigasyonunuzun hangi bölümlerinin en önemli olduğunu ya da en çok hangi sayfaların tıklandığını gösterir. Web ziyaretçisi analizi tarafından sağlanan bu rapor, web sitenizin akışını iyileştirmek için değişiklikler yapmanıza veya sitenizin ziyaretçilerinin kullanıcı deneyimini geliştirmenize izin verir.

Bize ulaşmak için formu doldurun. Size en kısa sürede dönüş yapacağız.
İletişim