Yerel SEO hizmeti, müşterilerinizin sizi yerel olarak bulmalarını ve arama motorlarında daima en üst sırada olmanızı sağlar. Yerel SEO hizmeti olmadan, işletmeniz en nitelikli trafiğinizin bir kısmını ve ardından satışları kaçırabilir.

 

Yerel SEO Hizmeti Nedir?

Yerel arama motoru optimizasyonu (SEO), markanızın arama motorlarında görünürlüğünü artırmak, daha fazla müşteriye ulaşmak ve sonucunda gelir elde etmeniz için üretilmiş bir yöntemdir.

Geleneksel SEO’ya benzer şekilde, yerel SEO hizmetleri, online arama sonuçlarında işletme girişlerinizi artırmaya odaklanır.

Potansiyel müşteriler kendi alanınızdaki işletmeleri aradıklarında, sonuçların en üstünde görünmek istersiniz. Bu noktada Yerel SEO Hizmetimiz, daha fazla kişinin sizi bulup iletişime geçmesi ve yerel işletmenizi ziyaret etmesi adına üst sıralarda yer almanız için yardımcı olur.

yerelseohizmeti

Müşteri tarafından yönetilen yerel SEO aşağıdaki durumlarda sizin için mükemmeldir:

  1. Şu anda yerel bir SEO kampanyanız var ve bunu kendi başınıza devralmak istiyorsanız
  2. Yerel SEO’ya yeni başlıyorsanız ancak yöntemiyle ilgili bir deneyiminiz var ise
  3. Yerel SEO’nuzu yönetmek için tam zamanlı bir ajans kiralamakla ilgilenmiyorsanız
  4. Kampanyanızın tam kontrolünü istiyorsanız

Ekibimizin sunduğu müşteri tarafından yönetilen yerel SEO hizmetleri ile kampanyanızın kapsamlı bölümlerini kendi başınıza yönetebilirsiniz.

 

En iyi arama sıralamasını kazanmak için 7 Yerel SEO Hizmeti

Google gibi arama motorlarında arama sonuçlarında en üst sırada yer almak istiyorsanız, işletmeniz için bu yerel SEO hizmetlerine odaklanmanız gerekir.

1. Google My Business Optimizasyonu

Yerel aramanın ayırt edici özellikleri olan Google My Business listeleri işletmelerle ilgili temel bilgileri içerir ve insanlar kendilerine yakın şirketleri ararken görünürler.

Arama sonuçlarının üstündeki listeler Google’ın yerel SEO 3 paketini oluşturur. Örneğin, "yakınımdaki en iyi balık restoranı" için hızlı arama yapıldığında araştırmacılar, balık restoranını haritada görebilir ve sonuçlara tıklayarak restoranlardaki Google İşletme listelerini görüntülerler. Bu listeler bir şirketin adresi, saatleri, web sitesi, telefon numarası ve hatta görüntüleri gibi önemli bilgileri içerir.

İşletmenizin Google’ın yerel SEO 3 paketinde görünmesini istiyorsanız, sonuçların başında Google İşletme listenizden talep etmeniz ve optimize etmeniz gerekir. Sonuçlarda en üst sırada yer alma şansınızı artırmak için işletme adınız, adresiniz ve telefon numarası NAP bilgileriniz online girişlerinizde tutarlı olmalıdır.

 

2. Yerel Kalite Binası

Google My Business girişinizi talep etmenin yanı sıra şirketinizin adı, adresi, telefon numarası ve web sitesi gibi bilgilerinizi içeren yerel alıntılar oluşturabilirsiniz. Alıntı oluşturma kampanyaları, Bing, Yelp, Foursquare, Facebook, Apple Maps, TripAdvisor ve daha fazlası gibi sitelerde yerel girişler kazanmanıza yardımcı olabilir. Yerel SEO hizmetimizle, alıntılarınızın güncellenmesini ve web sitenize alakalı trafik çekmesini sağlayabiliriz.

 

3. Anahtar Kelime Hedefleme

Yerel arama sonuçlarının en üstünde yer almak için, web sitenizdeki ve site içeriğinizdeki yerel anahtar kelimeleri de hedeflemeniz gerekir. Konuma dayalı anahtar kelimeleri hedeflemek, bölgenizdeki kişilerin işletmenizi bulup sizinle iletişime geçebilmeleri adına daha fazla yerel aramada görünmesine yardımcı olabilir.

yerelseohizmeti

4. Değerlendirme ve İnceleme Yönetimi

Yerel işletmeler için, online incelemeleri izlemek ve yanıtlamak son derece önemlidir. Derecelendirmeler ve incelemeler, web sitenizde ve Google My Business, Yelp ve Facebook gibi üçüncü taraf sitelerde görünebilir. Olumlu ya da olumsuz, müşterilere ihtiyaçlarını ciddiye aldıklarını göstermek için tüm incelemelere cevap vermeniz önemlidir.

İnsanlar yerel işletmeleri ziyaret etmeden önce incelemelere bakar ve bu sebeple, yorumlarınızı güncel tutmak, sorulara ve yorumlara yanıt vermek, daha fazla kişiyi işletmenizi ziyaret etmeye teşvik edecektir.

 

5. Bağlantı Binası

Diğer saygın yerel işletmelerden geri bağlantı almak, yerel arama sıralamanızı artırmanıza yardımcı olabilir. İşletmenizle ilgili yerel anahtar kelimeleri hedefleyen değerli içerikler oluşturarak başlayın. Diğer siteler gördüklerini beğenirse, kendi içerikleriyle sitenize geri dönebilirler.

Google gibi arama motorları, siteleri sıralarken hem bağlantıların sayısını hem de kalitesini dikkate alır. Bu, bölgedeki otorite işletmelerinin bağlantılarıyla birlikte, güçlü bir backlink profiline sahip olmanın önemli olduğu anlamına gelir.

 

6. Kullanıcı Deneyimi Analizi

Daha fazla yerel trafik çekmek istiyorsanız, sitenizde harika bir kullanıcı deneyimi (UX) sağlamak da önemlidir. Web siteniz olumlu bir UX sağlamıyorsa, ziyaretçilerin geri tuşuna basması ile hemen çıkma oranınız yükselir. Yüksek hemen çıkma oranları, zayıf bir kullanıcı deneyimine işaret ediyor ve arama motorları, arzu edilenden daha az bir UX sağlıyorsa siteniz çok iyi sıralanamıyor.

Sitenizin UX'ini iyileştirmeye dair;

  • Ziyaretçilerin ihtiyaç duydukları bilgileri bulmalarını kolaylaştırmak için gezinme ve dahili bağlantınızı kolaylaştırın.
  • Sitenizi sayfa hızı optimizasyon hizmetleriyle hızlandırın.
  • Kullanıcıların ilgisini çekmek için görsel ve etkileşimli öğeler ekleyin.

yerel seo

7. Mobil Sorumlu Tasarım

Yatırım yapmak isteyeceğiniz diğer bir Yerel SEO Hizmeti de sitenizi mobil duyarlı hale getirmektir.

Günümüzde online aramaların büyük bir kısmı mobil cihazlardan gerçekleşiyor. Potansiyel müşteriler genellikle hareket halindeyken, özellikle yerel işletmeleri bulma konusunda bilgiye ihtiyaç duyarlar.

Bu durum, yerel işletmeler için mobil duyarlı site tasarımları benimsenmesini çok önemli kılar. Siteniz duyarlı olduğu zaman, birisinin erişmek için kullandığı aygıt bir masaüstü bilgisayar, mobil aygıt veya tablet ne olursa olsun harika görünecek ve iyi performans gösterecektir.

 

Yerel SEO Hizmetinin faydaları

Yerel SEO Hizmetimiz, işletmenize çeşitli katkılar sağlayacaktır.

Geçtiğimiz yıl içinde “Yakınımda” kelimelerini içeren aramaların iki kat artması şunu gösteriyor ki artık insanlar kendilerine yakın bir işletme bulmak amacıyla kolay ve pratik bir yol arayışındalar.

Bir arama motorunda yerel arama yapan tüketicilerin % 72'sinin, 8 km mesafedeki bir mağazayı ziyaret ettiği göz önüne alınırsa, bu sonuç web sitenizi yerel SEO ile optimize etmeniz için bir neden daha sunar çünkü tüketicilerin aradıkları şeyi sunan bir işletmeye ne kadar yakın olduklarını gösterir.

Yerel SEO Hizmetimizden yararlanarak, hedef kitlenizin arama sonuçlarında gösterilen işletme olabilirsiniz.

Bize ulaşmak için formu doldurun. Size en kısa sürede dönüş yapacağız.
İletişim