E-Ticaret Blogunuzu Geliştirme Yolları

E-Ticaret
E-Ticaret sitenizde trafiği arttırmanın yollarından biri bloga sahip olmak ve içeriklerinizi güncel tutmak olacaktır. Blog ile arama motorları sıralamasında ilgi çekici, yeni, güncel içerikler ile sıralamada öne çıkma, yeni ziyaretçiler ve müşteriler kazanma şansına sahip olabilirsiniz

Ayrıca blog oluşturarak hem reklam maliyetleri düşürülebilir hem de site trafiği arttırılarak müşteri sadakati oluşturulabilir.

Aslında aşağıda bahsettiğimiz tüm aşamalar SEO stratejisi oluşturma yazımızda ele aldığımız konular. İyi oluşturulmuş bir SEO stratejisi ile e-ticaret siteniz, bloğunuz dahil tüm platformlarda içeriklerinizin kalitesini ve başarısını arttırarak işinizi geliştirme, büyütme fırsatları oluşturulabilir.

Müşterilerinizin Neler İstediğini Bilin

Ziyaretçilerinizin istek ve ihtiyaçları nelerdir? Bu sorunun cevabını belirleyerek içeriğinizi çeşitlendirin, zenginleştirin.  Blogunuz ve siteniz için güvenilir bir imaj ve müşteri bağlılığı kazanmanız da mümkün olacaktır.

Blogunuzda İç Bağlantılar Kurun

Blogunuz ürünlerinize bağlanmalı, yeni içeriklerinizde eski içeriklerinize bağlantılar olmalıdır. Bloğunuzda yer alan bilgilendirici yazılarından yapacağınız bağlantıların tıklanması sitenizdeki ürün sayfasına ulaşılmasından çok daha kolaydır.

SEO uzmanları tarafından bilinen bu teknik ile e-ticaret siteniz SEO sıralamasında öne çıkabilir.

Güncel, Yeni İçeriklerinizin Öne Çıkmasını Sağlayın

Ziyaretçilerinizin  güncel,  popüler içeriklerinizi görmesi için bu içeriklerin öne çıkmalarını sağlayın. Sitenizde içeriklerin hızlı yüklenmesini sağlayacak tasarım ve programları tercih edin.

Anahtar Kelime Kullanımına Dikkat Edin

Ürünleriniz ve içerikleriniz için anahtar kelimeler araştırarak, türeterek blogunuzda anahtar kelime kullanımına özen gösterin. Anahtar kelime araştırması için Google Anahtar Kelime Planlayıcı’yı kullanabilirsiniz Anahtar kelime kullanımı ile bu konuda arama yapan kullanıcıları rahatlıkla yakalayabilirsiniz.

Blog içeriklerinizde H1,H2 başlıklarında anahtar kelime kullanımı da sizi öne çıkaracak etkenlerden biri olabilir.

Meta Açıklamalarınızı Düzenleyin

Tüketicilerin arama sonuçlarında ilk gördüğü şey meta açıklamalarıdır. Meta açıklamaları tüketiciyi okumaya yönlendirir ve bağlantıyı kaydırmasına neden olur. Meta açıklamalarınızda 1.cil derecede anahtar kelime kullanımına dikkat edin. Görsellerin önemli olduğunu unutmayın. Konuyla ilgili görsel seçimi ve ürünlerinizin görsellerine yer vererek ziyaretçilerinizi etkileyebilirsiniz.

Blogunuzda İçerik Kategorileri Oluşturarak Ziyaretçilerinizi Müşteriye Dönüştürün

Blogunuzda oluşturacağınız kategoriler ile ziyaretçiniz içerikler arasında gezerek, okuyarak daha uzun süre sizinle kalacak ve ziyaretçilerinizin müşteriye dönüşmesini sağlayacaktır.

Blog tasarımında sade, üst menüde az sekme tercih ederek ziyaretçilerinizin dikkatinin dağılmasını engelleyebilirsiniz. Sayfa içi arama özelliği, infografik veri, tablo, grafik, kaliteli görsel, fotoğraf kullanımı ve iyi bir tasarımla  bloğunuzun gücünü, etkisini daha da arttırmak mümkün. Blogunuzu okuyanlara o işin uzmanı olduğunu hissettirmelisiniz.

Blogunuzda kalma süresini uzatın. Bunun için samimi, yüksek kaliteli ve görsellerle zenginleştirilmiş içerikler üretin ve düzenli olarak içerik üretmeye ve yayınlamaya çalışın.

Blogunuz ve siteniz için etkileşim, trafik analizlerini ve müşteri beklentilerini sürekli takip etmek de size blogunuzu geliştirmeniz için fırsat tanıyacaktır.

Blog içerikleriniz için iyi bir içerik üreticisi ile çalışarak başarınızı arttırabilirsiniz.

04 Haziran 2021 Cuma tarihinde yayınlandı.Sosyal Medyada Paylaş
İletişim