Google Analytics web sitenizin, mobil uygulamalarınızın ve diğer tüm web projelerinizin performansını ölçmek için kullanabileceğiniz oldukça yararlı bir raporlama aracıdır. Google Analytics 4 (veya GA4), arka uçta Firebase Analytics'i kullanan Google Analytics'in tamamen yeni bir sürümüdür.

Google'ın Analytics raporlama aracı, milyonlarca işletme ve web sitesi tarafından web alanları, mobil uygulamalar ve çevrimdışı API'ler arasındaki kullanıcı etkileşimini izlemek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Çoğu işletme bu platformu, aldıkları web trafiği miktarını izlemelerine, önemli pazarlama kanallarını izlemelerine ve ana kpı'larını ölçmelerine yardımcı olan araç olarak bilir.

googleanalytics4hizmetiGoogle Analytics 4’ün büyük farklılıklardan biri, geleneksel analitiklerin çerez onayı kuralları, engellenen JavaScript ve gizliliğe odaklanma ile engellenebileceği veri boşluklarını doldurmak için yapay zekayı kullanan yeni veri modelleme özelliğidir.

GA4 Kurulum Hizmeti ile Neler Yapabilirsiniz?

  • Çoğu işletme aracı, ziyaretçi trafiklerini ve etkileşimlerini izlemek ya da anahtar kelime planlamak için kullanmaktadır.
  • GA4'ün genel yararı; veri toplamak için daha az zaman harcamanıza imkan tanırken  kullanıcı davranışının daha iyi bir temsilini de sağlamasıdır.
  • Bir web sitesini ve bir uygulamayı aynı hesapta izleyebilir, ayrıca birkaç yeni raporlama özelliği ile birlikte geliri ve insanların web sitenizle nasıl etkileşimde bulunduğuna dair daha ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • Verilerin depolanma ve işleme biçimi(veri mimarisi), Analytics'in geçmiş sürümlerinden tamamen farklıdır. Bu, gelecek yıllar boyunca trafik kullanımını ölçmek ve analiz etmek için hepimize tamamen yeni yollar sağlayacaktır.
  • Web üzerindeki kullanıcılarından ve uygulamalarından hedef kitleler oluşturabilir ve bu hedef kitlenizi koruyabilirsiniz.
Bize ulaşmak için formu doldurun. Size en kısa sürede dönüş yapacağız.
İletişim