Ziyaretçilerinizin web sitenizle tam olarak nasıl etkileşimde bulunduğunu öğrenmek isterseniz İnternet Analitik Danışmanlığı Hizmetimizle yanınızdayız.

İnternet Analitik Danışmanlığı Hizmetimizle en iyi müşterilerinizin sitenizde nasıl gezindiğini belirliyoruz.

Trafiğinizi analiz ediyor ve size yatırım getirinizi en üst düzeye çıkaracak öneriler sunuyoruz.

internetanalitikdanismanligi

İnternet Analitik Danışmanlığı Hizmetimizin Süreçleri:

Analitik Kurulum

 1. Halihazırda kurulu bir analiz izleme programınız var ise, maksimum kapasiteye ulaşmasını sağlamak için bir denetim yapıyoruz.
 2. En popüler internet analitiği yazılımı Google Analytics'tir. Bu güçlü program web sitenizin giriş anahtar kelimelerinden e-ticaret işlemlerine kadar tüm ziyaretçi etkileşimlerini izleyebilir.
 3. Google Analytics’in sorun yaşadığı yerlerden bir tanesi de üçüncü taraf alışveriş sepetlerini bulmaktır.
 4. Üçüncü taraf ticari sitelerdeki satışları kendi sitenizdeymiş gibi etkili bir şekilde izleyen bir kod geliştirdik.

Örneğin: bir Yahoo! e-ticaret siparişleri işlemek için alışveriş sepeti saklayın. Başka bir alanda (store.yahoo.net/yourstore gibi) işlendiğinden, analitik yazılımınız genellikle bu işlemleri izleyemez.

Kodumuz, işlem gerçekleştikten sonra işlemdeki gelir, ziyaretçi trafiği kaynağı, ziyaretçi girişi anahtar sözcüğü gibi değerleri sitenizdeki analiz yazılımlarına geri gönderir.

Böylece tüm e-ticaret verilerinizi bir yerde bulabilirsiniz.

Uzun Deneme 

 • Deneyimli olmayan analitik danışmanları, genellikle küçük veri kümelerine dayanarak hızlı kararlar alırlar. Bir çözüm uygularlar ve ardından da haftalık trafik değerine göre bir kampanya düzenlemenizi önerirler.
 • Sadece çok küçük bir veri seti kullanılarak verilen herhangi bir karar yanlış anlaşılmıştır. En az dört haftalık analizden önce hiçbir değişiklik yapılmamalıdır.
 • Yılın zamanına bağlı olarak daha uzun bir ayar yapılması gerekebilir.

 

internetanalitikdanismanligi

Veri Analizi

 • Analitik testiniz tamamlandığında, web siteniz için sahip olduğunuz hedefler için en önemli olan metrikleri analiz ederiz.
 • Birçok ölçüm, web sitenizin iletişim etkinliğini yansıtır.

Örneğin: Çıkma Oranı ve Sayfa Görüntüleme

Hedef Dönüşümleri

Bununla birlikte, herhangi bir işletme için en önemli ölçüm, hedef dönüşümleridir. Bir dönüşüm için kullanılabilecekler:

 • Bizimle İletişime Geçin Formu göndermek
 • E-ticaret işlemi
 • İşletmenizi arayın

Web siteniz 7/24 para kazanma potansiyeline sahiptir ve deneyimli ekibimizin çalışmalarıyla İnternet Analitik Danışmanlığı Hizmetimiz, size bu hedefe tam olarak nasıl ulaşacağınız konusunda yol gösterir.

Bize ulaşmak için formu doldurun. Size en kısa sürede dönüş yapacağız.
İletişim